با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی

همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی

جاوید شو: ایسنا/قم دبیر همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی از برگزار این همایش در روز پنجشنبه هفته جاری خبرداد.


حجت الاسلام والمسلمین ثنایی امروز 20 بهمن ماه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در مواجهه با بیانیه گام دوم، بسته اقداماتی را تعریف كرد همچون برگزاری یك همایش علمی با هدف تبیین محورهای بیانیه و گفتمان سازی بود.
وی ادامه داد: نگاه سطحی و غیرعمیق و غیر علمی به بیانیه همچون لطمه های مهمی بود كه می توانست در مواجهه با بیانیه پیش آید. نخستین گام در بازخوانی و شناسایی محورهای بیانیه، نگاه علمی به این بندها بود.
مدیركل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان كرد: این همایش در چهار محور برنامه ریزی شد كه محور اول آن تبیین بیانیه است. چیستی و چرایی و چگونگی تحقق بیانیه از دیگر محورهای این همایش بود كه در چارچوب یك كمسیون تخصصی به بحث گذاشته شد.
وی اظهار داشت: تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و ارزیابی وضع كنونی از دیگر كمسیون های این همایش است. محور نهادهای علمی با تاكید بر نقش جوانان در این بیانیه چهارمین محور و كمسیون این همایش را می سازند.
دبیر همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی یادآورشد: خروجی های علمی این همایش از خردادماه تا دی ماه گذشته شامل 3500 صفحه كار علمی است. 76 مقاله پذیرفته و حائر رتبه چاپ شد. 30 نشست علمی و تخصصی نیز دراین زمینه انجام شد كه این جلسه ها درباب محورهای مختلف بیانیه بود. همین طور 3 مصاحبه تخصصی انجام شد.
ثنایی اظهاركرد: مجموعه آثار این همایش در 6 جلد به چاپ رسید كه در روز همایش باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی می شود.
وی ادامه داد: مراسم اختتامیه همایش در روز پنجشنبه 24 بهمن ماه برگزار می گردد كه با حضور دكتر سیدعباس صالحی و حجت الاسلام عاملی دبیر كمسیون دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می گردد.
منبع:

1398/11/24
19:14:29
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: برنامه , رونمایی , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو