اسفندماه در دانشگاه صنعتی شریف؛

دومین دوره مدرسه ادبیات انسان شهر

دومین دوره مدرسه ادبیات انسان شهر

جاوید شو: مدرسه ادبیات، انسان، شهر برای دومین سال پی در پی در دانشگاه صنعتی شریف برپا می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، مجموعه نشست های مدرسه «ادبیات، انسان، شهر» بزودی و در اسفندماه پیش رو، برای دومین سال پی در پی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.
این مدرسه، سال قبل با حضور شاعران، فلاسفه و ادیبانی چون شهرام پازوكی، یوسفعلی میرشكاك، امیرعباس علی زمانی، محمدتقی چاوشی، مرتضی امیری اسفندقه، سیدحسین شهرستانی و دیگر صاحب نظران این حوزه برگزار گردید.
امسال هم این مدرسه در ۵روز به بازخوانی سنت ادبی كشور برای بهره گیری در ساخت شهر می پردازد. برنامه افتتاحیه این رویداد روز چهارشنبه ۷ اسفند با حضور فلاسفه مطرح كشور برگزار می گردد و تلاش می شود افراد متفاوت و با سلیقه های مختلف به عرضه دیدگاه های خود بپردازند. بدین سان مصطفی ملكیان روشنفكر معنویت گرا، غلامحسین ابراهیمی دینانی فیلسوف متمایل به سنت، رضا داوری اردكانی فیلسوف مطرح كشور و رئیس فرهنگستان علوم در این برنامه حضور پیدا می كنند. بعلاوه سید حسین نصر فیلسوف سنت گرا و استاد دانشگاه جرج واشنگتن هم به صورت زنده از آمریكا به ایراد سخنرانی می پردازد.
در روزهای بعد این برنامه به صورت مستقبل، در هر روز به بررسی یك شاعر و آرا و اندیشه های وی اختصاص پیدا می كند. در این چهار روز به بررسی آرای فردوسی، سعدی، حافظ و مولوی پرداخته می شود و در هر روز چهار تا پنج عرضه از جانب اساتید مدعو عرضه می شود.
ایده این مدرسه این است كه برای ساخت شهر و انسان متعالی می توان از سنت ادبی حكمی خودمان بهره برده و به بازخوانی عناصر و مفاهیمی از آن پرداخت كه می تواند دوای درد انسان و جامعه روزگار معاصر باشد.
ثبت نام این مدرسه در اواسط بهمن ماه شروع شده و هفتم اسفند اولین جلسه خویش را برگزار می نماید.

1398/11/22
15:33:00
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: ادبیات , برنامه , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو