برای نخستین بار پس از پایان جنگ جهانی؛

یك مقام اتحادیه جهانی اسلامی از آشویتس دیدار می كند

یك مقام اتحادیه جهانی اسلامی از آشویتس دیدار می كند

به گزارش جاوید شو دبیركل اتحادیه جهانی اسلامی هفته آینده از اردوگاه آشویتس در لهستان دیدار می كند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، رایزنی فرهنگی ایران در آلمان از بازدید دبیركل اتحادیه جهانی اسلامی از اردوگاه آشویتس اطلاع داد.
شیخ محمد العیسی دبیركل اتحادیه جهانی اسلامی (رابطه العالم الاسلامی) كه به دعوت شورای مركزی مسلمانان به آلمان سفر كرده، طی اقامت خود در این كشور، با نمایندگان دینی و سیاسی آلمان دیدار خواهد نمود. ولفگانگ شوبل، رئیس پارلمان مركزی آلمان (بوندستاگ) و نمایندگان سازمان های مسیحی و یهودی همچون كسانی هستند كه با العیسی دیدار خواهند كرد.
او همینطور هفته آینده به اردوگاه آشویتس می رود. به قول مسؤلان شورای مركزی مسلمانان آلمان، این نخستین بار است كه یك مقام عالی رتبه سازمان بین المللی اسلامی از اردوگاه های كار الزامی آلمان نازی بازدید می كند.
دفتر مركزی اتحادیه جهانی اسلامی در مكه مستقر است. این اتحادیه كه یكی از مهم ترین سازمان های غیردولتی جهان اسلام است، به منظور تبلیغات دینی تاسیس شده است. بودجه این سازمان توسط عربستان سعودی تأمین می شود. حال مقرر است كه دبیركل این اتحادیه، هفته آینده به همراه گروهی از یهودیان از اردوگاه كار الزامی آشویتس دیدار كند.
اردوگاه آشویتس، بزرگترین و مجهزترین اردوگاه كار الزامی آلمان نازی بود كه در طول اشغال لهستان توسط نازی ها ساخته و تجهیز شد.
در فاصله سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵، بیشتر از یك میلیون نفر از سراسر اروپا به این اردوگاه منتقل شدند. بیش تر این افراد را یهودیان تشكیل می دادند. همینطور در بین زندانیان این اردوگاه، لهستانی ها، زندانیان سیاسی و اقلیت های قومی سینتی و روما هم حضور داشتند. این اردوگاه، ۲۷ ژانویه سال ۱۹۴۵ میلادی، توسط سربازان اتحاد جماهیر شوروی سابق آزاد شد و از آن پس، این روز را بعنوان روز بین المللی یادبود هولوكاست می شناسند.

1398/11/11
12:38:16
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: سفر , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو