رایزن فرهنگی ایران در چین مطرح كرد؛

پیشنهاد همكاری دانشگاه رن مین با دانشگاه های شیراز و اصفهان

پیشنهاد همكاری دانشگاه رن مین با دانشگاه های شیراز و اصفهان

به گزارش جاوید شو عباسعلی وفایی در دیدار با معاون بین الملل دانشگاه رن مین چین پیشنهاد كرد این دانشگاه چینی در زمینه فعالیتهای فرهنگی و تحقیقاتی با دو دانشگاه شیراز و اصفهان همكاری كند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، عباسعلی وفایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پكن با دو پنگ، معاون بین الملل دانشگاه «رن مین» چین دیدار و در باره همكاریهای مشترك میان دانشگاه های ایران با این دانشگاه، گفتگو كرد.
پنگ در این دیدار با اشاره به برنامه های دانشگاه رن مین اظهار داشت: این دانشگاه 80 سال پیش تأسیس شده و الان بیشتر از ۲۵هزار دانشجو دارد و نیمی از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دكتری مشغول به تحصیل هستند.
معاون بین الملل دانشگاه رن مین چین اظهار داشت: انتشارات این دانشگاه از قدیمی ترین و مهمترین انتشارات دانشگاه های چین است. اتحادیه ناشران جاده ابریشم با ابتكار این دانشگاه تشكیل شده است و خیلی از كشورهای در گذر جاده ابریشم در این اتحادیه عضو هستند.
وی همچنین، به سفر سال قبل خود به ایران و بازدید از دانشگاه تهران و برخی دیگر از دانشگاه های كشورمان اشاره نمود.
وفایی هم در این دیدار اظهار داشت: به موازات بسط روابط سیاسی و اقتصادی، گسترش روابط دانشگاهی در پایداری روابط بین ایران و چین از اهمیت زیادی برخوردار است، ازاین رو علاقه مندیم در این دانشگاه رشته زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی دایر شود.
رایزن فرهنگی كشورمان در چین، پیشنهاد همكاری دانشگاه رن مین چین با دانشگاه های شیراز و اصفهان و سفر رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به چین برای توسعه همكاریهای علمی و دانشگاهی بین دو كشور را داد.
وی همینطور بر لزوم برگزاری نشست های گفت وگویی میان نخبگان و صاحبان اندیشه دو كشور تصریح كرد و اظهار داشت: لازم است هر سال بین فیلسوفان دو كشور گفت وگوهای فلسفی برقرار شود تا در مورد اندیشه های فلسفی تضارب آراء صورت گیرد و از اندیشه ها و یافته های پژوهشی یكدیگر بهره بگیرند.
وفایی در انتها سخنانش، گزارش مختصری از چین شناسی در دانشگاه های ایران و هم تأسیس رشته زبان و ادبیات چینی در دانشگاه های ایران داد.

1398/10/26
15:03:04
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: ادبیات , برنامه , سفر , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو