همایش تجهیزات نوین زیر ساخت فناوری اطلاعات برگزار گردید

همایش تجهیزات نوین زیر ساخت فناوری اطلاعات برگزار گردید

به گزارش جاوید شو ایسنا/قم همایش تجهیزات نوین زیرساخت فناوری اطلاعات با حضور مسؤلان و كارشناسان این حوزه در استان قم برگزار گردید.


در این همایش كه با حضور مهندس موسوی مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، دكتر هانی مدیركل این اداره كل، دكتر عطار نیا مدیركل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمع كثیری از فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان، و به همت شركت مهندسی طیف كامپیوتر هوشمند، برگزار گردید.
در این همایش دكتر سید حامد حسینی، از اساتید دانشگاه علمی كاربردی جهاد دانشگاهی قم، به بحث در مورد لزوم توجه به تجارت الكترونیك و گرایش كسب و كارهای سنتی به آن و همینطور اهمیت تجارت الكترونیك در حوزه اشتغال زایی پرداختند.
وی با عرضه آمارهای مختلف در حوزه تجارت الكترونیك، اظهار داشت: جهش ۷ پله ای رتبه جهانی ایران نسبت به سال ۲۰۱۸ و كسب رتبه ۴۲ بر مبنای شاخص تجارت الكترونیك B2C كه از جانب نهاد بین المللی آنكتاد عرضه شده نشانگر افزایش گرایش مردم به تجارت الكترونیك و اعتماد آنها به فروشگاه های الكترونیكی است.
استاد مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی قم بیان نمود: بر مبنای آمارهای جهانی موجود، پیشبینی می شود اندازه بازار جهانی خرید آنلاین در سال 2020 بیشتر از 4 تریلیون دلار باشد و جالب تر آنكه تخمین زده می شود تا سال 2040، 95٪ از كل خریدها، از راه تجارت الكترونیك صورت گیرد.
وی ادامه داد: روند گرایش به تجارت الكترونیك در كشورمان هم موید همین پیشبینی های جهانی است. برای مثال بر مبنای آمار اعلام شده در سال 1396 بیشتر از ۱۳۸ هزار میلیارد تومان از راه درگاه های خرید اینترنتی پرداخت شده است، حال اینكه بر مبنای آخرین آمار انتشار یافته كه مربوط به سال 1397 می باشد، این مبلغ به 208 هزار میلیارد تومان رسیده است.
حسینی بیان نمود: این گرایش به تجارت الكترونیك حاصل عوامل گوناگونی است، همچون افزایش ضریب نفوذ اینترنت در كشور كه این آمار هم اكنون، ۷۸٪ است كه بالاتر از میانگین خاورمیانه و جهان است و ایران را با حدود 62 میلیون كاربر اینترنت، در زمره ۲۰ كشور برتر جهان در این شاخص قرار داده است.
وی اظهار داشت: تمایل شركت ها و البته اشخاص حقیقی به حضور در دنیای وب و فعالیت اقتصادی در این عرصه، كه گواه آن، وجود حدود ۲۷۰ هزار وب سایت ها تجارت الكترونیكی در كشور است.
وی با ذكر این مطلب كه بازار بزرگی با حجم تراكنش مالی بالا، در حوزه تجارت الكترونیك در كشور وجود دارد كه فرصت بسیار بزرگی است برای كارآفرینی و اشتغال زایی و حتی خود اشتغالی است اظهار داشت: فروشگاه اینترنتی طیف سنتر كه از آغاز سال 1398 به راه افتاده است، در این ظرفیت شكل گرفت.
وی بیان نمود: به لطف تحول و توسعه پرشتاب فناوری اطلاعات، همیشه ابزارهای جدیدی برای كسب مزیت رقابتی در اختیار كسب و كارها قرار می گیرد. باید با استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاهی تركیب علم با عمل كارآفرینی مد نظر قراردهیم.1398/10/22
15:52:46
5.0 / 5
4282
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو