نظام نامه داوری جایزه فیروزه رونمایی گردید

نظام نامه داوری جایزه فیروزه رونمایی گردید

جاوید شو: مراسم رونمایی از نظام نامه داوری جایزه فیروزه با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره فیروزه اجرا شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، در این جلسه محسن جوادی ضمن ابراز خرسندی از تدوین «نظام نامه داوری» جشنواره فیروزه اظهار داشت: تدوین نظام نامه كار اساسی و ماندگار است كه در این عرصه انجام شده است برای اینكه خیلی از جشنواره ها و برنامه های فرهنگی ما مستند نیستند. بسیار جای خوشی دارد كه این كار مهم از طرف دبیرخانه جایزه فیروزه انجام شده است.
وی افزود: سختی ایجاد نظام داوری، تنوع بخش های یك جشنواره است برای اینكه موضوع به مقولات زیباشناسی وارد می شود كه كار داوری ها را سخت می كند خصوصاً اینكه جایزه فیروزه یك جایزه كیفیتی است تا كمیتی. البته این امكان وجود دارد كه در آینده اصلاحاتی در این عرصه صورت گیرد و بعضی از كاستی ها را جبران كند.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر توجه به بُعد بین المللی جایزه فیروزه اظهار داشت: باید این خاصیت نیز در این جشنواره مورد توجه قرار گیرند. همین طور لازم است تا بخش خاصی در داوری آثار به انتخاب مخاطبان اختصاص داده شود تا نظرات كاربران نیز در داوری ها لحاظ شود.
وی اشاره كرد: همین طور در نحوه داوری آثار باید توجه گردد تا آثار استانی باتوجه به بضاعت استانها داوری شوند و با آثاری كه در استان های برخوردارتر تولید شده اند، یكسان داوری نشوند.
جوادی با اشاره به برگزاری جشنواره فیروزه در استانها اظهار داشت: امسال جایزه فیروزه ابعاد استانی پیدا كرده است و در سه استان سیستان و بلوچستان، گلستان و خوزستان برگزار می گردد تا آثار فرهنگی این استانها مورد توجه قرار گیرد.
علی فریدونی؛ دبیر جشنواره نیز در این نشست اظهار داشت: ایجاد «نظام نامه داوری» یكی از مواردی مصوب در شورای سیاستگذاری بود. در پنج دوره برگزاری جشنواره جای تدوین نظام نامه ای برای داوری آثار احساس می شد كه خوشبختانه در این دوره انجام شد.
در ادامه این جلسه درباره این نظام نامه داوری و تدوین ملاك های ارزیابی آثار توضیحاتی ارائه شد.


منبع:

1398/10/21
19:49:18
5.0 / 5
4596
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو