در دیدار رایزن فرهنگی ایران با معاون دانشگاه سلطان قابوس مطرح شد؛

تاكید بر لزوم توسعه همكاریهای دانشگاهی بین ایران و عمان

تاكید بر لزوم توسعه همكاریهای دانشگاهی بین ایران و عمان

جاوید شو: در دیدار رایزن فرهنگی كشورمان با معاون بین الملل دانشگاه سلطان قابوس عمان بر لزوم توسعه همكاریهای علمی، فرهنگی و دانشگاهی بین این دانشگاه با دانشگاه های ایران تاكید شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، در این دیدار كه در محل دانشگاه سلطان قابوس انجام شد، سید علی موسوی زاده، رایزن فرهنگی كشورمان در عمان با اشاره به موقعیت جهانی و پیشرفت های علمی كشورمان در حوزه های مختلف، آمادگی دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی ایران جهت همكاری با دانشگاه سلطان قابوس را اعلام نمود.
وی با تاكید بر اهمیت همكاری علمی در جهت توسعه مناسبات دوجانبه، خواهان تبادلات اساتید و دانشجو، برگزاری همایش های علمی و فرهنگی دانشگاهی، تاسیس بخش ایران در دانشگاه و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه سلطان قابوس شد.
خانم منا بنت فهد آل سعید، معاون بین الملل دانشگاه سلطان قابوس هم در این دیدار با اشاره به سفر گذشته خود به ایران و برگزاری كارگاه های آموزشی، اظهار نمود: دانشگاه های ایران در زمینه علمی، مهندسی و پزشكی از ظرفیت خوبی برای همكاری با دانشگاه سلطان قابوس است و ما از هرگونه همكاری جدی و اجرایی با دانشگاه های ایرانی استقبال می نماییم.
وی با اشاره به بازدید هیأت های دانشگاهی ایران از دانشگاه سلطان قابوس و مذاكره با چند دانشگاه برای همكاری، اظهار داشت: دانشگاه سلطان قابوس تمایل دارد ارتباطات دانشگاهی خویش را با ایران افزایش دهد و امیدوار هستیم با تشكیل كمیته مشتركی زمینه های همكاری و موانع را بررسی نماییم.
گفتنی است؛ دانشگاه سلطان قابوس تنها دانشگاه دولتی عمان است كه زیر نظر سلطان عمان فعالیت می كند و تنها در مسقط پایتخت عمان فعال است و در موقعیت های دانشگاهی جهانی هم رتبه خوبی دارد. در این دانشگاه ۱۱ دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل هستند.

1398/10/05
15:16:37
5.0 / 5
4265
تگهای خبر: سفر , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو