شب عاشقانه ها در باغ كتاب

شب یلدایی با حضور عبدالملكیان، سیار، فیض، امیری اسفندقه و دیگران

شب یلدایی با حضور عبدالملكیان، سیار، فیض، امیری اسفندقه و دیگران

جاوید شو: در آستانه‌ی شب یلدا و به همین مناسبت، محفل ادبی هنری با عنوان شب عاشقانه ها در روز جمعه از طرف باغ كتاب تهران انجام خواهد شد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، در این محفل، شاعران نام آشنایی همچون محمدرضا عبدالملكیان، مرتضی امیری اسفندقه، ناصر فیض، رضا نیكوكار، محمدسعید میرزایی، محمدمهدی سیار، محمدجواد آسمان، میلاد عرفان پور، مژگان عباسلو، اعظم سعادتمند، سیده تكتم حسینی، افسانه غیاثوند، مریم آریان، مبین اردستانی، سعید پورطهماسبی، فاطمه فهیمی، المیراسادات شاهان، حسن صنوبری و... حضور دارند و تعدادی از ایشان شعرهای عاشقانه‌ی خودرا برای میهمانان و علاقمندان شعر و ادب قرائت می كنند. اجرای این برنامه را سعید بیابانكی شاعر سرشناس بر عهده خواهد داشت.
همچنین آواز سروش بخشش خواننده توان مند كشورمان و سنتور احمد جعفری در این برنامه موسیقی عاشقانه را با شعر عاشقانه همراه خواهدنمود. یكی از اهداف اصلی این برنامه ارائه و رونمایی شكل فاخر و ارزشمندی از شعر عاشقانه و جذب مخاطب عمومی به سمت آن است؛ مخاطبی كه روزانه با انبوه عاشقانه های ضعیف و مبتذل بمب باران می شود. امری كه سبب شده شعر عاشقانه در اذهان عمومی به صورتی شعر سطحی تقلیل پیدا كند و پیوندهای محكمش را با عاشقانه های درخشان ادبیات فارسی كمرنگ كند.
این برنامه اولین برنامه «كانون شعر عاشقانه» باغ كتاب است كه هرفصل یك دفعه در باغ كتاب اجرا شود.
زمان برگزاری اولین «شب عاشقانه ها» جمعه ۲۹ آذر، از ساعت ۱۷: ۳۰ و محل برگزاری آن «باغ كتاب ‏تهران» (واقع در میدان ونك، بزرگراه حقانی _مسیر غرب به شرق، پس از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی كتابخانه‌ی ملی)، خواهد بود.


منبع:

1398/09/30
19:37:53
5.0 / 5
4781
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو