در گزارش جاوید شو مطرح شد

تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری

تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری

جاوید شو: مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار از تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در حوزه كسب و كارهای فرهنگی، گردشگری و هنری در آینده نزدیك خبرداد.محمد عبده ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یكی از رویكردهای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حوزه توسعه كسب و كارها، نهادسازی است كه این مساله در چارچوب طرح تكاپو (توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار) در دستور كار قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: نتیجه این سیاستگذاری، امسال به تدریج به بار نشست بطوریكه در حوزه های فناوری چند نهاد ملی در چارچوب پشتیبانی از استارت آپ ها به وجود آمده است. این نهادها با سیاستگذاری دولت توسط بخش خصوصی ایجاد می شوند كه دولت بعنوان تسهیل گر ورود كرده است.
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تكاپو اضافه كرد: طی دو ماه گذشته دو بنیاد ملی در دو حوزه «تولید محتوای دیجیتال» و «توسعه تكنولوژی های جدید در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بلاك چین» افتتاح شد.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، افزود: علاوه بر این، بزودی بنیاد فناوری های فرهنگی فعالیت خودرا آغاز می كند. این بنیاد به فناوری هایی كه به توسعه صنایع خلاق مانند صنایع دستی، گردشگری، نشر، موسیقی، و حوزه های مرتبط منتج می شود، كمك می نماید.
ابطحی درباره زمان افتتاح این بنیاد اظهار داشت: همزمان مقرر است در ۶ تا ۸ استان دفاتر استانی این بنیاد فعالیت خودرا آغاز كنند بنا بر این در حال تمهید مقدمات استانها هستیم كه امیدواریم طی دو هفته آینده مقدمات آغاز فعالیت بنیاد فناوری های فرهنگی، هنری و گردشگری در كشور را فراهم نماییم.
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی تكاپو همین طور از آمادگی برای ایجاد یك نهاد پشتیبان از كسب و كارهای روستایی در همین قالب خبرداد و اظهار داشت: اساسا كسب و كارهای روستاها از دو بعد ورود مشاغل نوین و خدمات قابل بررسی هستند كه این آمادگی وجود دارد تا در صورت مشاركت فعالان كسب و كارهای مناطق روستایی یك نهاد پشتیبان مشاغل دراین زمینه ایجاد نماییم.


منبع:

1398/09/21
15:37:50
5.0 / 5
4719
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو