جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه

جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه

انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه، جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه را تحت عنوان «جایزه دکتر حدیدی» تاسیس کرد.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، «جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه»، تحت عنوان «جایزه دکتر حدیدی» به همت انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه برگزار می گردد. در اساسنامه "جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه» آمده است: «نظر به لزوم بهره ‏مندی از ظرفیت و قابلیت والای پژوهش در جهت شناسایی و طرح مسائل و موضوعات کلیدی در توسعه و پیشرفت مطالعات بین ‏رشته ‏ای، ادبی، زبان شناختی، آموزش و ترجمه به زبان فرانسه، از یک سو و از طرفی، نظر به تاثیر برگزاری رویدادهای علمی و پژوهشی با گستره ملی و بین ‏المللی در گسترش پژوهش‏ های کاربردی و معرفی و تقدیر از برترین آثار پژوهشی در حوزه‏ های ذکر شده، «جایزه پژوهش سال به زبان فرانسه» که به پاس تقدیر از زحمات و پژوهش ‏های مرحوم دکتر جواد حدیدی «جایزه سال دکتر حدیدی» خوانده می شود، برگزار می‏ شود".

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه، دبیری اولین دوره از این جایزه را دکتر «روح ‏الله حسینی» استاد دانشگاه، نویسنده، مترجم و رمان نویس بر عهده خواهد داشت.

انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه، یک نهاد مردمی است که با مجوز کمیسیون انجمن های علمی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده است.

منبع:

1401/04/12
17:13:48
5.0 / 5
194
تگهای خبر: ادبیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو