كمبود بودجه پژوهش در دانشگاه ها؛ خودكفایی یا از دست رفتن فرصت؟!،

تبعات افزایش حقوق در بودجه پژوهش دانشگاه شریف!

تبعات افزایش حقوق در بودجه پژوهش دانشگاه شریف!

به گزارش جاوید شو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه امسال افزایش حقوق و مشخص نشدن محل پرداخت آن موجب ایجاد مشکلاتی شده است، اظهار داشت: امسال استنثنا است و ان شاءالله به زودی مسئولان تدبیری می اندیشند.دکتر حسن حدادپور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بودجه پژوهشی دانشگاه ها توضیح داد: سرفصل بودجه دانشگاه ها بطور معمول از قبل مشخص می شود، ولی سال قبل بحث افزایش حقوق ها تغییراتی را ایجاد کرد. منبع افزایش حقوق بصورت شفاف مشخص نشده بود و این موجب شد که دانشگاه ها بودجه را دریافت کنند؛ ولی عملاً این پول باید جای دیگری هزینه شود.

وی با بیان اینکه دولت باید برای این مشکل تمهیدی بیندیشد، اظهار داشت: رئیس جمهور در جلسه ای که در ماه رمضان خدمتشان بودیم، قول دادند که به این حوزه کمک خوبی انجام دهند تا این مشکلات کم شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: این مشکل، مربوط به امسال است. چون محل افزایش حقوق ها در بودجه تعیین نشده بود؛ ولی بطور معمول بودجه پژوهشی به این شکل است که هر سال دانشگاه ها نیازهای پژوهشی خودرا اعلام می کنند، برمبنای آن مصوبه ای می گیرند و طبق آن جلو می روند. امسال استنثنا است و انشالله به زودی مسئولان تدبیری می اندیشند.

حدادپور درباب وضعیت اعتبارات بخش فناوری، توضیح داد: بخش فناوری مثل پارک علم و فناوری و... نیز مانند بخش پژوهش از سال قبل برنامه های خودرا مشخص می کنند و به علت اینکه به طور معمول این بخش مربوط به آماده سازی زیرساخت برای شرکتها است، به صورتی بحث های زیرساختی دیده می شود. شرکتها بعداً مستقر می شوند و فعالیت هایشان را انجام می دهند.

وی گسترش ناحیه نوآوری شریف را بعنوان برنامه جدید این مجموعه معرفی نمود و اظهار داشت: ما به دنبال گسترش فضاهایی در ناحیه نوآوری هستیم و درحال حاضر درحال تهیه برنامه های آن هستیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به اینکه آیا در ناحیه نوآوری، شرکتها مستقر می شوند؟، توضیح داد: قسمتی از ناحیه نوآوری متعلق به دانشگاه است و قسمتی از آن متعلق مردم است و همین که مردم متوجه می شوند که چنین ناحیه ای وجود دارد، شرکتها می آیند خانه های آن جا را می خرند و تبدیل به شرکت می کنند تا در اطراف شریف باشند.

منبع:

1401/03/09
21:32:39
5.0 / 5
293
تگهای خبر: برنامه , شركت , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو